Přihlášení

Současný svět je dynamické prostředí plné změn. Také z pohledu správců inženýrských sítí dochází k zefektivňování činností a zpřesňování procesů a analýz. Takové změny se zrcadlí samozřejmě v práci s daty, ve způsobu jejich pořizování, formě uložení a především následného využití. Proto je nutné průběžně vylepšovat aplikace, systémy i celé technologie. 
V rámci využívání dat geografického informačního systému je také více využívanou integrací napojení na systémy hydrodynamických výpočtů. Data GIS jsou využívána jako zdroj informací pro provádění výpočtů matematickým modelem a vytváření modelů kanalizační sítě.

V rámci projektu byly zabezpečeny kroky, kterou jsou nezbytným předpokladem pro úspěšnou integraci:
- nalezení komunikačního kanálu mezi systémem GIS a sotwarem hydrodynamických výpočtů
- konsolidace datových modelů obou systémů
- definice datových typů a jejich kompatibilita
- nastavení převodních můstků pro hodnoty číselníků
- čištění a transformace dat
- definice výměnného formátu dat
- definice rozsahu přenášených dat

HyV 1

Na základě požadavku jsme provedli společně se společnosti DHI, a. s. analýzu ověření možností propojení GIS řešení a matematického modelu MIKE URBAN (dále MU) ve VaK Hodonín a navrhli řešení realizace. V rámci projektu jsme provedli propojení systému GIS a nástrojů pro hydrodynamické výpočty, včetně přenosu dat a definování potřebných úprav struktury GIS s rozšířením datového modelu. Na zvoleném vzorku dat (obsahující všechny požadované objekty a situace) jsme vytvořili funkční integrační prostředí pro využití dat GIS pro hydrodynamické výpočty.

Výsledky pilotního projektu byly prezentovány a prokázali, že datový model a strukruta systému GIS společnosti HSI com s.r.o. splňují všechny požadavky na integraci se softwarem hydrodynamických výpočtů.

HyV 2

HyV 3

Mgr. Aleš Janeček | Manažer řízení projektů
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | +420 377 221 046 | +420 377 225 167

Copyright © 2018 HSIcom. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.