Přihlášení

V oblasti integrace systému GIS s informačním systémem Helios Green se opíráme o více než pětileté zkušenosti získané provozováním reálných řešení u našich zákazníků v oblasti správců inženýrských sítí.

Předmětem integrace geografického informačního systému a systému Helios Green jsou především:
správa zdrojových dat
lokalizace dat v GIS
lokalizace havárie
připojení odběrných míst dotčených havárií

V rámci správy zdrojových dat je GIS využíván jako zdroj dat pro komplexní podporu procesu údržby, která se skládá preventivní a periodické údržby, revizí, oprav, plánování, řešení havarijních stavů a realizace vyhodnocování investičních akcí. V pravidelných jobech jsou data GISu zpracovávána do požadovaných objektů a pomocí webové služby Helios Green se automaticky aktualizují. Tzn. při změně dat v GISu, dojde ke změně dat v technickém informačním systému(TIS). Automatickým přenosem z GIS do TIS se uspoří spoustu času, práce a chyb.

GIS je využíván jako nástroj pro lokalizaci topologie a přístupu k popisným atributům jednotlivých vodovodních a kanalizačních objektů a současně je využíván jako nástroj pro zobrazení technicko-ekonomických dat sledovaných pro „nákladový okruh“ dotčeného objektu GIS.

Základní vlastnost GIS – možnost lokalizace je využívána také při lokalizaci havárie, kdy informace o poloze havárie je prvotně zakládána v geografickém informačním systému (včetně příloh). Pomocí webové služby dojde k přenosu informací havárie do TIS, kde je havárie nadále spravována a následně ukončena. Lokalizace havárie je ve všech krocích realizace havárie prováděna v GIS.

Pro získání informace o havárii a dotčených odběrných místech je využíván GIS jako zdroj dat o poloze jednotlivých odběrných míst. Prostřednictvím připravených vodohospodářských GIS nástrojů lze jednoduše určit rozsah havárie či plánované údržby a dotčená odběrná místa přenést do TIS. V kooperaci se zákaznickým informačním systémem získávají správci inženýrských sítí nástroj pro přesnou a rychlou službu informování obyvatel o výlukách na vodovodní a kanalizační síti.

Strategie informačních technologií a systémů je nedílnou součástí celkové strategie organizací. S jejich významem vyvstává zároveň potřeba integrace, která by umožnila jejich vzájemnou spolupráci a rozšířila tak možnosti a kvalitu jejich použití. Věříme, že v oblasti integrace systémů GIS a Helios Green jsme připravili sadu integračních nástrojů pro podporu firemních procesů a efektivity práce.

GIS TIS

 

Mgr. Aleš Janeček | Manažer řízení projektů
Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. | +420 377 221 046 | +420 377 225 167

Copyright © 2019 HSIcom. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.